قهرمانی طراحی فنی در بزرگترین مسابقات جهانی ۲۰۱۷ کمیکار در اسپانیا

دومین کنفرانس ملی تحقیقات بین رشته ای در مهندسی برق،مکانیک کامپیوتر ومکاترونیک
2017/08/16
دوره های آموزشی مدیریت فناوری و توسعه نوآوری
2017/11/28

تیم ربات های شیمیایی ثامن از دانشگاه صنعتی امیرکبیر توانست مقام قهرمانی طراحی فنی در بزرگترین مسابقات جهانی ۲۰۱۷ کمیکار در کشور اسپانیا (AICHE 2017) را تصاحب کند.

در این مسابقات نمایندگانی از ۲۳ کشور از جمله آمریکا حضور داشتند.

تیم ربات های شیمیایی ثامن از دانشگاه صنعتی امیرکبیر توانست مقام قهرمانی طراحی فنی در بزرگترین مسابقات جهانی ۲۰۱۷ کمیکار در کشور اسپانیا (AICHE 2017) را تصاحب کند.

در این مسابقات نمایندگانی از ۲۳ کشور از جمله آمریکا حضور داشتند.کمیکار یک مسابقه خلاقانه دانشجویی برای دانشجویان رشته مهندسی شیمی است که درسطح بین المللی برگزار می‌شود.

این مسابقه در دو بخش عملی (عملکرد) و طراحی فنی (پوستر) برگزار می‌شود و در آن تیم‌های شرکت‌کننده باید خودروهایی با ابعاد مشخص بسازند و قادر باشند مسیر تعیین‌شده را طی کنند.علاوه بر آن خودروهای طراحی شده باید بتوانند میزانی از آب را که به تیم‌ها اعلام شده است، حمل کنند.

نیروی پیش‌راننده این خودروها باید سوخت غیرهیدروکربنی باشد که محیط زیست را آلوده نکند، به گونه‌ای که هیچ گاز یا مایع دیده‌شدنی را تولید نکند و هیچ باتری تجاری در ساخت آنها به کار نرفته باشد.در سال ۲۰۱۷ این مسابقات به میزبانی انجمن مهندسی شیمی آمریکا در اسپانیا برگزار گردید که شروع کنگره جهانی مهندسی شیمی نیز بود. تیم ثامن از دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای حضور در این رقابت‌ها روز جمعه ۷ مهرماه عازم بارسلونای اسپانیا شد.

تیم ربات‌های شیمیایی دانشگاه صنعتی امیرکبیر توانست در این رقابت جهانی در بخش طراحی فنی با اقتدار مقام قهرمانی را از آن خود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *