اولین دوره مسابقات بین المللی عکس میکروسکوپی

هفتمین دوره مسابقات ملی هوافضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد
2015/11/20
کسب مقام سوم و عنوان برترین طراحی توسط تیم انجمن علمی دانشجویی دانشکده مهندسی دریا در اولین دوره مسابقات ملی قایق های کارتنی ایران
2015/11/20

اولین دوره مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی در تاریخ ۱۵ لغایت ۱۷ اردیبهشت ماه به صورت مشترک توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر و موسسه آموزش عالی خاتم برگزار شد. در این دوره از مسابقات تعداد ۶۷۰ اثر از ۱۷ کشور دنیا به دبیرخانه ارسال و در سه مرحله داوری شد. در مرحله اول ۲۲۰ اثری که از نظر داوران کیفیت لازم برای ورود به مرحله بعد را نداشتند به ارسال کنندگان برگشت داده شدند. در مرحله بعد ۴۵۰ اثر باقیمانده برای داوری به ۷۲ داور ملی و بین المللی ارسال شد. فرآیند داوری به این صورت بود که هر اثر توسط سه استاد داوری شد و هر داور بر اساس سوالات طراحی شده به هر اثر ۴ نمره زیبایی، بار علمی، ملاحظات فنی و نمره کل داد.

پس از اعلام نظر داوران، ۲۰% تعداد آثار در هر زمینه (متالورژی، معدن، سرامیک، بایومواد، نانومواد، فیبرها و پلیمرها و بخش آزاد) که کمترین امتیاز را داشتند از دور مسابقه حذف و مابقی آثار وارد بخش رقابتی شدند.

از میان آثار برتر، ۹ اثر برتر هر زمینه به دوره پایانی داوری راه یافت که در این مرحله هر اثر در مقابل ۹ داور به صورت حضوری ارائه  شد و داوران به هر اثر امتیاز دادند. در پایان پس از جمع زدن امتیازها سه اثر برتر هر رشته معرفی شدند. علاوه بر این تمامی آثار راه یافته به مرحله پایانی در نمایشگاه جانبی مسابقه به نمایش درآمدند. در کنار این نمایشگاه، شرکت های مرتبط با حوزه میکروسکوپی آخرین دستاورد های این حوزه را به نمایش گذاشتند.

در حاشیه این دوره از مسابقات سه کارگاه آنالیز اشعه x و نرم افزار های مربوطه، نرم افزار آنالیز تصاویر میکروسکوپی و نیز EBSD برگزار شد.

برگزیدگان اولین دوره مسابقات بین المللی عکس میکروسکوپی در هفت حوزه مختلف:

الیاف و پلیمر: زینب حسینی، فاطمه لسانی، پیمان آغاسی لو

 نانو مواد: پریا سادات موسوی، رمزی عبدالعزیز(آلمان)، ابوذر سهرابی 

سرامیک: سهیلا آقاجانی، ارغوان کاظمی، آرمان حسینی پور

 بایومواد: سامان جلیلی(کانادا)، یگانه پناهی جو، زیبا سختی زاده 

متالورژی: مسعود علیزاده، آرمان خلیلی، احمدرضا ذوغنی

بخش آزاد: سماته نصیری(آلمان)، پیمان آغاسی لو، احسان نوبنیان 

مسابقه نرم افزار: جواد مقیمی خیر آباد، احسان ملک خانی، آناهیتا کاظمی منش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *