مسابقات کشوری طراحی سیستم های دیجیتال
2015/11/16
اولین دوره مسابقات عکاسی هوافضا
2015/11/18

مجمع عمومی و انتخابات اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی فیزیک، دو شنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۳ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور دکتر میرزایی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی و کارشناسان اداره علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.

 جلسه رأس ساعت ۹ صبح با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سرود ملی جمهوری اسلامی آغاز شد. در ابتدای مجمع، سرکار خانم عبدالهی کارشناس اداره علمی وزارت علوم ضمن خوش آمدگویی و خیرمقدم به حاضران به بیان کارکردهای فعالیت در انجمن های علمی دانشجویی پرداخته و درخصوص رئوس فعالیت اتحادیه های انجمن های علمی دانشجویی مطالبی را بیان نمود پس از آن جناب آقای زمانی دبیر سابق اتحادیه فیزیک، به ارائه گزارش یکساله فعالیت های اتحادیه پرداخت.

در ادامه دکتر میرزایی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن حضور در جلسه به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان ضمن خوشامدگویی و تشکر از دوستانی که سال قبل در اتحادیه زحمت کشیده اند بیان کردند: انجمن های علمی مکمل گروه های علمی رسمی در دانشگاه ها می باشند. انجمن های فیزیک از جمله معدود انجمن هایی می باشد که توانسته است اتحادیه تشکیل دهد و امیدواریم با حمایت های وزارت علوم شاهد فعالیت های هرچه بیشتر این اتحادیه باشیم.

در ادامه شرکت کنندگان مسائل و مشکلات خود را در زمینه فعالیت های انجمنهای علمی فیزیک در دانشگاه ها بیان نمودند و دکتر میرزایی نیز پاسخگوی آن ها بودند. برخی از مسائلی که دانشجویان مطرح نمودند از قبیل درنظر گرفتن زیرساخت های لازم برای فارغ التحصیلان رشته های فیزیک دانشگاه ها، در نظر گرفتن انجمن های علمی دانشجویی در اسناد بالادستی کشور، حمایت از نشریات علمی دانشجویی دانشگاه ها و … می باشد.

در ادامه دکتر میرزایی ضمن پاسخگویی به سوالات دانشجویان به انجمن های علمی دانشجویی پیشنهاد دادند که استادیاران جوان در انجمن های خود استفاده نمایند و اگر پیشنهاداتی در جهت بالابردن ظرفیت های موجود انجمن ها وجود دارد به وزارت علوم معرفی نمایند. در ادامه ایشان اظهار کردند: با توجه به اینکه یکی از امتیازات انجمن های علمی تعامل با انجمن های علمی دانشجویی می باشد بنابراین انجمن های دانشجویی می توانند از این فرصت جهت جذب همکاری انجمن های علمی کشور استفاده نمایند.

در ادامه برنامه ثبت نام از کاندیداها برای دبیر اتحادیه، شورای مرکزی و بازرسان انجام شد و هر یک از نامزدها به معرفی خود، فعالیت‌‎های گذشته و برنامه های آینده خود پرداخته و در پایان پس از رأی گیری، اعضای شورای مرکزی و بازرسان اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی فیزیک به شرح زیر معرفی شدند:

شورای مرکزی :

مهرآذین شهسوار

رسول رجایی

علی عمیدی

محمد معدنی پور

محمدرضا پژوهنده

محمدرضا شاهمرادی

ویدا خدابخشی

یاسمن رحمانی

امیر حسین جعفری آزاد

بازرسان:

فرزین شماع

شاهرخ مستقیمی

 این مراسم در ساعت ۱۶ به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *