ششمین دوره مسابقات ملی هوافضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد
2014/04/30
چهارمین دوره مسابقه ریاضی طرح وحل توسط انجمن علمی دانشجویی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر برگزار شد
2014/05/08

این مسابقات در تاریخ ۹۳/۲/۱۴ و به همت انجمن علمی دانشجویی دانشکده مهندسی دریا در دانشگاه امیرکبیر واحد بندر عباس برگزار شد.

موشک آبی بطری پلاستیکی نوشابه وارونه می باشد، که به آن بال و دماغه مخروطی شکل متصل گردیده است. دماغه مخروطی وظیفه ایجاد حالت آیرودینامیکی برای موشک و کم کردن مقاومت هوا را دارد. در موشک هایی که از چتر برای فرود استفاده می شود، چتر داخل این قسمت قرار می گیرد. باله ها برای پرواز مستقیم موشک الزامی می باشند. برای پرواز ابتدا باید سیستمی برای دهانه بطری ساخت که آب را داخل بطری نگه دارد و بعد از عملیات رها سازی اجازه دهد آب از قسمت دهانه بطری خارج شود.

سعید قاسمی دبیر اجرایی این دوره از مسابقات موشک های آبی هرمزگان، هدف از برگزاری این رقابت را آشنایی دانشجویان با علوم فضایی، ایجاد نشاط علمی، کاربردی کردن علوم و افزایش روحیه خلاقیت و نوآوری در بین دانشجویان دانشگاه های هرمزگان عنوان کرد.
سعید قاسمی افزود: تیم ۴۰۸  از دانشگاه صنعتی امیر کبیر با پرتاب موشک به طول ۱۹۱ متر و کسب ۹۸ امتیاز مقام اول، تیم      slip knot 2    با پرتاب موشک به طول ۱۷۶.۵ و کسب ۹۳ امتیاز مقام دوم و تیم inter prise  از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با پرتاب موشک به طول ۱۷۰ متر و کسب ۷۷ امتیاز مقام سوم این دوره از مسابقات دانشجویی موشک های آبی هرمزگان را از آن خود کردند.

وی با اشاره به اینکه هزینه شرکت تیم ها در این دوره از مسابقه ها ۱۵۰ هزار ریال بوده است، اظهار داشت: به تیم اول تا سوم به ترتیب سه میلیون ریال، دو میلیون ریال و یک میلیون ریال جایزه اهداء شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *