اولین رویداد تخصصی ایده بازار مهندسی مواد
2016/11/03
دوازدهمین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن های علمی – دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
2016/11/05

سیزدهمین همایش بین المللی مهندسی مواد ۵ و ۶ مهر ماه به همت انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

این همایش با دو محور مهندسی متالورژی (خواص فیزیکی و مکانیکی مواد – ریخته گری – مهندسی سطح – شکل دهی مواد – متالورژی استخراجی – جوشکاری – خوردگی – مدیریت تولید مواد – الکتروشیمی- متالورژی پودر – شبیه سازی – مدل سازی فرایند – بررسی های غیر مخرب – بهینه سازی فرایند) و مهندسی مواد (سرامیک – مواد پلیمری – کامپوزیت – بیو مواد – مواد پیشرفته – مواد هوشمند – مواد نانو – مواد سبز – انرژی های نو – فیزیک حالت جامد – خواص الکتریکی و مغناطیسی مواد – سنتز مواد – بازیافت – فرایند های ساخت و تولید مواد) در سطوح ملی و بین المللی خوش درخشید. در مرحله اول از مجموع ۳۵۴ چکیده ارسال شده به دبیرخانه این همایش ۳۲۳ چکیده و در مرحله بعد از ۳۰۴ مقاله کامل ارسال شده، ۲۸۷ مقاله پذیرفته شد. از این تعداد مقاله نیز ۴۶ مقاله به صورت شفاهی و ۲۴۱ مقاله به صورت پوستر ارائه گردید، که در نهایت از ۲۰ مقاله شفاهی و ۲۰ پوستر عنوان برتر را کسب کردند.

علاوه بر این تعداد ۵۶ مقاله از خارج از کشور به دبیرخانه همایش ارسال شد و حدود ۳۰ استاد از دانشگاه­های عراق برای ارائه مقالاتشان در این همایش حاضر شدند.

در حاشیه این همایش بین المللی یک سخنرانی کلیدی در حوزه نانو توسط دکتر مدنی از دانشگاه درسدن آلمان و ۶ کارگاه تخصصی در حوزه مواد و متالورژی برگزار شد. کارگاه های تخصصی با موضوعات کلید فولاد، آنالیز شکست، پروکست، xrd and xpert، جوش لیزر و آشنایی با استاندارد های حوزه متالورژی با استقبال خوب دانشجویان مواجه شد.

علاوه بر این اولین رویداد تخصصی ایده بازار مهندسی مواد و هفته نمایشگاهی مرتبط با این حوزه نیز به صورت همزمان با سیزدهمین همایش بین المللی مهندسی مواد در سطح دانشگاه برگزار شد.

تمامی اطلاعات این همایش از طریق سایت cmat.ir  در دسترس می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *