بازدید دانشجویان مهندسی معدن از ششمین نمایشگاه سالانه معدن و صنایع معدنی
2016/11/09
سومین رویداد ایده بازار تخصصی پلیمر و رنگ
2016/11/12

سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی معدن به همت انجمن علمی دانشجویی مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر در هفته معدن برگزار شد. از اهداف اصلی این همایش گرامی‌داشت هفته مهندسی معدن و معدن کاری و ترویج علوم مهندسی در بین جامعه و بیان فرصت ها و چالش های این حوزه می باشد و مخاطبان آن دانشجویان، دانش آموختگان، اعضای هیأت علمی، معدنکاران و فعالان صنایع معدنی هستند.

این همایش همه ساله با حمایت خانه معدن، انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران و گروه شرکت پرسال برگزار می شود.

سیزدهمین دوره این همایش در سوم خردادماه سال جاری در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر میزبان دانشجویان مهندسی معدن از دانشگاه های سراسر کشور بود.

در این همایش دکتر ابراهیم کریمی ترشیذی استاد دانشگاه صنعتی میشیگان آمریکا، به بیان شیوه های نوین شبیه سازی در معادن پرداخت. در ادامه از استاد پیشکسوت و  برجسته نقشه برداری معدنی ایران، مهندس اسماعیل توتونچی  تقدیر به عمل آمد. مهندس توتونچی فارغ التحصیل رشته نقشه برداری از دانشگاه تهران و فعال در حوزه های  معدنی کشور و عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ایران می باشد.

پس از آن  از دانشجویان برتر کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی معدن دانشگاه امیرکبیر تقدیر شد.

در حاشیه این همایش، نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی، کتب، مجلات معدنی، سنگ ها و جواهرات قیمتی برگزار شد. غرفه انجمن بین المللی معدن کاری (SME) که تنها شاخه دانشجویی آن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیش از ۲۰ عضو فعال می باشد، در این نمایشگاه حضور پررنگی داشت. همچنین غرفه ایده بازار مهندسی معدن با استقبال چشمگیری از قبال دانشجویان روبرو شد. علاوه بر این مجموعه ای از بروز ترین کتب منتشره در زمینه مهندسی معدن با تخفیف ویژه ای در این نمایشگاه عرضه شد.

در طول هفته مهندسی معدن کارگاه های آموزشی با موضوعات کاربردی همچون کارگاه روش­های بهسازی و تحکیم خاک و سنگ، حقوق معادن و ثبت محدوده های معدنی، مقاله نویسی معدنی، آشنایی با جواهرات و سنگ های معدنی و همچنین ابزار دقیق در بخش مهندسی معدن برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *