هفدهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک امیرکبیر فیراکاپ آزاد ایران اسفند ۹۶
2017/05/13
سمینار رمزنگاری انجمن علمی ریاضی و علوم کامپیوتر
2017/05/14

برگزاری هشت دوره  مسابقات هوافضا در سطح ملی در بخشهای دانش آموزی و دانشجویی از سال ۱۳۸۶ تاکنون، توانسته است علاوه بر رشد دانش عمومی و ترویج علم هوافضا در سطح کشور، افراد نخبه را به تحصیل و فعالیت دراین رشته ترغیب کند.

برگزاری نهمین دوره این مسابقات نیز با هدف ترویج صنعت هوافضا و آشنا کردن جامعه با این دانش، شکوفایی استعداد و خلاقیت دانش آموزان علاقه مند، ایجاد ارتباط مستقیم دانش آموزان و اساتید دانشگاه، تشویق به انجام کار گروهی میان دانشجویان و دانش آموزان، تجربه حضور در یک رقابت علمی و عملی سالم در قالب یک فعالیت پژوهشی، ارائه آموزش لازم در مورد تفکر، تمرکز، طرح سوال و حل مساله، تقویت زمینه بروز تفکر سیال و طرح سوالات ذهنی از سوی دانش آموزان، آشنایی با تصویرسازی ذهنی، تحریک حس کنجکاوی، تفکر و ابتکار عمل و تاکید بر ضرورت پرورش تفکر جهانی و تفکر خلاق در دانش آموزان در دستور کار قرار گرفته است.

از آنجا که تمرکز نهمین مسابقات ملی هوافضا بر روی بهبود معیارهای داوری و سعی در بالا بردن سطح مسابقات است، شورای راهبردی مسابقات با هدف بالا بردن سطح علمی مسابقات و همچنین برگزاری لیگ های نوین در زمینه هوافضا دست به تغییرات بنیادین زد و تصمیم به حذف لیگ های هاور کرافت، گلایدر دانشجویی و برگزاری لیگ های جدیدی گرفت.

بنابراین دوره نهم مسابقات ملی هوافضا برای اولین بار با ۵ لیگ مختلف هواپیمای مدل، اطفای حریق، استارتآپ، گلایدر و راکت آبی برگزار شد که با نظر شورای راهبردی مسابقات، رقابتهای لیگ گلایدر و راکت آبی هوای فشرده مخصوص دانش آموزان و اطفای حریق، هواپیمای مدل و استارتآپ بدون محدودیت سنی بود.

مسابقات استارتاپ از روز چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ماه آغاز و تا روز ۲۲ اردیبهشت ادامه یافت.

نتایج نهایی مسابقات پس از اتمام مسابقات، جمع بندی شده و پرونده این دوره از مسابقات ملی هوافضا در مراسم اختتامیه  با معرفی و اعطای جایزه به تیم های برتر بسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *