تألق المنتدیات العلمیه الطلابیه من جامعه امیرکبیر الصناعیه فی الدور السابع من مهرجان حرکت الوطنی
2015/11/10
دوره آموزش نرم افزار متلب
2015/11/11

چهاردهمین دوره مسابقات برنامه نویسی دانشجویی ACM امیرکبیر در روز ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۳ در دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، توسط انجمن علمی دانشجویی این دانشکده برگزار شد. وجه تمایز اصلی این دوره با دوره‌های سابق، برگزاری یک مسابقه آنلاین (برخط) به صورت همزمان و به طور موازی با مسابقه حضوری بود که موجب استقبال فراتر از انتظار شرکت کنندگان در داخل و خارج از کشور شد.

 ثبت نام بخش حضوری چهاردهمین دوره این مسابقات از روز ۲۸ مهرماه ۱۳۹۳ لغایت ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۳ به صورت اینترنتی ceit.aut.ac.ir/acm صورت گرفت. در بخش حضوری تیم‌ها می‌بایست در قالب گروه‌های ۳ نفره ثبت نام می‌کردند که در نهایت پس از اتمام مهلت ثبت نام، ۱۹۵ نفر در قالب ۶۵ تیم از بیش از ۱۵ دانشگاه مختلف کشور نام نویسی نمودند که به علت محدودیت در پذیرش تیم‌های حضوری ۱۵۶ نفر در قالب ۵۲ تیم به ترتیب اولویت ثبت نام، پذیرش شدند و سایر تیم‌ها که امکان شرکت در بخش حضوری را پیدا نکردند، به بخش آنلاین منتقل گردیدند.

           بخش آنلاین مسابقه در دو قسمت داخل ایران و بین المللی (خارج از ایران) برگزار شد. ثبت نام قسمت داخل ایران بخش آنلاین بلافاصله پس از پایان ثبت نام بخش حضوری، از روز ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۳ تا روز ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۳ به صورت اینترنتی و در وبسایت رسمی ACM ایران آغاز گشت که در نهایت با استقبال ۴۴۱ نفری شرکت کنندگان از بیش از ۳۰ دانشگاه مختلف کشور مواجه گشت. همچنین در بخش بین المللی مسابقه آنلاین نیز با وجود اینکه برای اولین بار برگزار شد، ۴۲۰ نفر در قالب ۱۴۰ تیم از بیش از ۲۵ کشور مختلف شرکت کردند. نتایج مسابقات آنلاین از طریق سایت مسابقات در دسترس است.  در مجموع در مسابقات حضوری و آنلاین نزدیک به ۱۰۰۰ نفر شرکت کردند.

           در این دوره از مسابقات به ۳ تیم برتر از ۳ دانشگاه برتر، به ترتیب ۳ عدد تمام سکه، ۳ عدد نیم سکه و ۳ عدد ربع سکه بهار آزادی اهدا گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *